Alternatywa dla stali zbrojeniowej – na ratunek pręty kompozytowe.

Nowa technologia wytwarzania prętów zbrojeniowych.

Pręty zbrojeniowe z kompozytu - opis

Pręty do zbrojenia betonu wykonane z kompozytów to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnego zbrojenia betonu z prętów stalowych. Pręty kompozytowe to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, nie wymagają z upływem czasu kosztownych konserwacji i napraw, jak konstrukcje żelbetowe. Pręty zbrojeniowe kompozytowe znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach w budownictwie. Pręty kompozytowe wykorzystuje się do konstrukcji drogowych, obiektów mostowych, lotniskowych, podkładów kolejowych, ale i w stawianiu głębokich fundamentów, ścianek oporowych, w membranach i w wielu innych gałęziach budownictwa. Wybierając pręty kompozytowe stawiasz na wytrzymałość konstrukcji oraz gwarancję jakości na lata zastosowania.

Właściwości prętów kompozytowych pozwalają na:

redukcję ciężaru konstrukcji poprzez zastosowanie mniejszej średnicy prętów zbrojeniowych, zmniejszenie grubości betonu obniżając przy tym koszt wybudowania, jak i koszty logistyczne z tym związane, oszczędność względem zbrojenia stalowego
redukcję kosztów ze względu na łatwość obróbki i możliwość stosowania w elementach docinanych i przewiercanych,
wytrzymałość w trudnych warunkach atmosferycznych i zwiększoną trwałość dzięki wysokiej odporności chemicznej, uproszczenie procesu budowlanego dzięki obojętności elektrostatycznej, elektrycznej i magnetycznej.
oczyszczanie pomieszczeń z nieprzyjemnych zapachów.

Zalety stosowania prętów kompozytowych

  • do 50% tańsze niż tradycyjne pręty wykonane ze stali,
  • aż 9 razy lżejsze od stalowego odpowiednika,
  • 3 razy bardziej wytrzymałe,
  • ich trwałość to około 80 lat,
  • pręty kompozytowe nawet po długim czasie nie wymagają kosztownych konserwacji i napraw, jak konstrukcje żelbetowe.